В Чехії зростає інтерес до заміської нерухомості

0
271
дачі та котеджі у чехії

Інтерес до купівлі котеджів і дач зростає, підтверджують дані агентств нерухомості. Згідно з опитуванням Equa bank, кожен четвертий чех розглядає можливість купити дачу протягом наступних п’яти років. Між тим Чеська Республіка вже є однією з країн з найбільшою кількістю дачних будинків і котеджів для відпочинку в Європі.

Згідно з опитуванням, заміською власністю володіє третина населення країни (36%). Найчастіше це невелика дача з садом (42%) або заміський будинок (36%). Кожен двадцятий житель Чехії використовує для відпочинку на вихідних квартиру, що часто зустрічається на гірськолижних курортах.

І все ж цього недостатньо. У багатьох районах республіки йде активне будівництво, тому землі не вистачає. У пропозиціях агентств нерухомості ціни на старі котеджі варіюються від сотень тисяч до мільйонів крон. Однак потенційні покупці більше зацікавлені в покупці землі. Так,

  • старий заміський будинок площею 40 кв. м на ділянці близько 500 кв.м можна продати за 900 тисяч крон,
  • дерев’яний будинок площею 30 кв. м з ділянкою 1 750 кв. м – вже 3 млн крон.

Багато заміських будинків і дач чехи здають в оренду за ціною від 10 тисяч до 20 тисяч крон на місяць. Згідно з рекламними оголошеннями, оренда котеджу для сім’ї з чотирьох осіб коштує 6000-8000 на тиждень.

Все більше чехів, а також іноземців орендують котедж або дачу на тривалий термін. Високий попит на оренду квартир спостерігається в гірських районах протягом зимового сезону. Там ціни варіюються від десятків тисяч до сотень тисяч крон.

Найчастіше чехи добираються до свого заміського будинку в межах 100 кілометрів, а 40% мають рекреаційні об’єкти в тому місті, де живуть. Тільки 1% громадян країни володіє дачною нерухомістю за кордоном.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here