В кінці року в Чехії було 215 тисяч безробітних і 340 тисяч вакансій

0
66
рівень безробіття в чехії

За даними Управління праці, безробіття в Чеській Республіці збільшилося з 2,6% в листопаді до 2,9% в грудні. Однак у річному обчисленні рівень безробіття знизився – в грудні 2018 року цей показник становив 3,1%.

За даними на кінець минулого року, 215 532 особи перебували на обліку в відділеннях праці, що є найнижчим показником з грудня 1996 року. Число вакансій в грудні збільшилося як в місячному, так і в річному обчисленні – до 340 957. У середньому на одну вакансію претендує 0,6 шукачів. Чеський ринок праці характеризується великою кількістю вакансій і невеликим числом пошукачів.

«З приходом зими сезонна робота поступово скорочується, особливо в сільському господарстві і будівництві. Наприклад, самозайняті працівники тимчасово припиняють свою діяльність в цей період », – пояснила директор Управління праці Чехії Катержина Садлікова.

Найнижчий рівень безробіття був у грудні в Празі (1,9%), на другому місці – Пардубицький край (2,2%), на третьому – Південна Чехія і Пльзеньський край (2,3%). Навпаки, в Моравсько-Сілезькому краї безробітними були 4,4% (це найвищий показник в країні).

Найбільше вакансій пропонують роботодавці в Празі і Середній Чехії. «Традиційно існує великий попит на технічні професії у всіх областях», – сказали в Управлінні праці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here