В Карітас говорять українською

0
1541

Вже 10 років під егідою благодійної організації Charita Česká republika (Карітас Чеської Республіки) працює телефонна інформаційна лінія, яка обслуговує клієнтів монгольською і 6 років в’єтнамською мовою. Місяць тому організацією була відкрита нова лінія, на якій працюють оператори зі знанням української мови. Інформаційна лінія Карітас працює на анонімній основі.

«Коли ми тільки почали розвивати роботу інформаційних ліній, то найчастіше до нас зверталися по проблемі оформлення дозволів на легальне перебування в країні, а також з приводу медичного страхування. І сьогодні ми дуже часто відповідаємо на питання такого роду. Однак поступово довіра до інформаційних ліній зросла, і сьогодні до наших операторів звертаються вже з проблемами більш особистого характеру. Наприклад, просять поради у випадку важкої хвороби дитини чи розлучення, а іноді і щодо випадків насильства в сім’ї або смерті родича. Тут вже мова йде про допомогу кризового характеру», – коментує адміністратор Інформаційної лінії Карітас Чеська Республіка Єва Обратілова.

Графік роботи україномовної лінії:
ПН, СР, ПТ
9.00-12.00 і 14.00-17.00
тел.: +420 731 432 431
e-mail: [email protected]

Телефон «в’єтнамської служби»: +420 605 999 969, e-mail: [email protected] Графік такий же – ПН, СР, ПТ з 9.00-12.00 і 14.00-17.00.

Оператори, що надають інформацію монгольською мовою, працюють по понеділках і середах з 9 до 11 та від 14 до 16 годин (телефон: + 420 733 676 667, e-mail: [email protected])

За останні шість років роботи монгольської і в’єтнамської версій інформаційної лінії тільки по телефонам до операторів католицької благодійної організації звернулося понад 4000 чоловік.

На роботу «української лінії» Карітас також отримує багато позитивних відгуків.

«Реакції на те, що клієнт може вже не замислюватися над вимовою і правильною побудовою фраз, а просто говорити українською мовою – дуже позитивні. Людина, що потребує поради, може зосередитися тільки на своїй проблемі», – наголошує одна з операторів інформаційної лінії.

«Я, наприклад, вже відповідала на запитання з приводу медичного страхування. Мені дзвонили з лікарні, де взяли українського пацієнта. Ми розбирали і одну кризову ситуацію. Мені дзвонила клієнтка, яка планує розлучення зі своїм чеським чоловіком. Подружнє життя у них розладналося. Вирішувала я також і проблему перекладу. Усні та письмові переклади – одна з наших послуг».

інфолінія карітас

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here